/ od Jana Hrušková / 0 komentář(y)
Jak odstranit plak?

Základy odstraňování zubního plaku

Chcete vědět, jak se zbavit zubního plaku? Já, Jana, vám to prozradím. Když už jsme u toho, něco vám řeknu o zubním plaque. Je to nepříjemné usazeniny na zubech, které se postupem času tvrdnou a mění se v zubní kámen. Jestliže se ho nezbavíte rychle, může to vést k vážným dentálním problémům, například zubnímu kazu nebo periodontitidě. Během svého života jsem se naučila několik triků, jak se těchto nepříjemností zbavit a právě teď je ti chci všechny prozradit!

Zvolte správnou zubní kartáček a zubní pastu

Prvním krokem k odstranění plaku je samozřejmě správná volba zubního kartáčku a pasty. Marně byste čekali, že vám nejkvalitnější pasta na světě pomůže, pokud si nevyberete správný kartáček. Je třeba hledat takový, který má dostatečně tvrdé štětiny, ale zároveň není tak tvrdý, že by poškodil dásně. Když jsem byla mladší, udělala jsem chybu a myslím si, že pokud je kartáček tvrdší, čistí zuby lépe. Ale to je daleko od pravdy!

Pravidelný cvičební program

Věřili byste mi, kdybych vám řekla, že existuje cvičení, které vám může pomoci odstranit plak? Přijel mi to absurdní, ale vypadá to, že tomu tak je. Je důležité soustředit se na to, abyste čistili všechny části úst - nejen zuby, ale i dásně, jazyk a vnitřní strany lícních stěn. A pokud máte jazyk na pohled zdravý, to neznamená, že se na něm nenachází bakterie, které mohou způsobit zubní plak. Jazyk je obrovská oblast pro množení bakterií, takže si ho nezapomeňte vyčistit!

Strava může mít také významný dopad

Věděli jste, že vaše strava může hrát roli v odstraňování plaku? Ano, je to pravda. Pokud jíte hodně cukrů a sacharidů, vytváříte ideální podmínky pro růst bakterií, které plak způsobují. Proto je důležité snižovat příjem cukrů a jíst zdravě. Když jsem se změnila svou stravu, všimla jsem si dramatické změny v množství zubního plaku, který se mi tvořil. A to fakt pomáhá!

A co profesionální péče o zuby?

A konečně - nezapomínejte pravidelně navštěvovat zubního lékaře! I když máte skvělou domácí péči o zuby, profesionální čištění je stále nezbytností. Vašemu zubnímu lékaři se může podařit odhalit některé problémy, které jste možná přehlédli, a může také odstranit plak a zubní kámen, které doma nedokážete odstranit. Já nejsem výjimka - i já mám svého oblíbeného zubního lékaře a navštěvuji ho alespoň jednou za šest měsíců. A věřte mi, tohle je jeden z nejdůležitějších kroků k zdravým zubům a krásnému úsměvu.

Je jasné, že odstraňování zubního plaku může být náročné, ale doufám, že vám moje tipy a triky pomohou. Zapamatujte si, že prevence je vždy lepší než léčba, takže neváhejte a začněte čistit zuby právě teď!

Napsat komentář

*

*

*