/ od Lenka Novotná / 0 komentář(y)
Co na bílé zuby?

Proč je bílý úsměv důležitý?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Bílý a zářivý úsměv je znamením zdraví a sebedůvěry. Kdo by nechtěl vypadat mladě, zdravě a sebevědomě, že? K dokonalému úsměvu patří bílé zuby. Ale jak dosáhnout té dokonalé bělosti zubů? Existuje tolik produktů a procedur, že člověk snadno ztratí přehled. Dnes se tedy pokusíme toto téma uchopit za pačesy a podívat se, co vše je možné dělat pro své zuby, aby byly bílé.

Prevence je základ

Stejně jako u lékaře, i tady platí, že prevence je lepší než léčba. Na zuby si musíme dávat pozor každý den, nejen když nám začnou vadit. Kromě pravidelného čištění zubů, je vhodné věnovat pozornost také tomu, co jíme a pijeme. Káva, čaj, červené víno, ale také některé ovoce (například bobule) mohou zuby zbarvovat. Rozhodně to ale neznamená, že byste měli kompletně vynechat svůj oblíbený nápoj nebo potraviny. Jde spíše o to mít na paměti, že po jejich konzumaci je dobré zuby vyčistit.

Zubní bělicí pasta

Po konzumaci zbarvujících nápojů a potravin může na pomoc přijít zubní pasta s bělícími schopnostmi. Na trhu je široká škála takových past, takže výběr je opravdu na vás. Je dobré si ale při jejich výběru dát pozor, aby nebyly příliš abrazivní. To znamená, abyste si při pokusu o bělejší zuby neopařili sklovinu. Při jejich používání byste měli být trpěliví. První výsledky se dostavují obvykle až po několika týdnech pravidelného používání.

Bělení zubů doma

Jakmile je vám bělení zubní pastou málo, můžete vyzkoušet bělení zubů doma. Existuje řada metod, od bělících proužků, přes bělící gely, až po speciální bělící ledničky. Zmiňuji je záměrně v pořadí od nejméně do nejvíce intenzivních. Bělící proužky jsou nejjednodušší a nejpohodlnější variantou. Bělící gely jsou o něco intenzivnější a pro bělící ledničky je potřeba trochu odvahy, ale výsledek stojí za to. Je ale důležité si uvědomit, že každá z těchto metod může mít své vedlejší účinky. Může se objevit přechodná citlivost zubů nebo dásní. Proto je dobré nechat si poradit od odborníka.

Bělení zubů u zubaře

Pokud ani předchozí způsoby nevedou k požadovanému výsledku, nebo máte strach z možných vedlejších účinků, můžete vyhledat profesionální pomoc. Zubní lékaři nabízejí různé metody bělení zubů. Jedná se o nejúčinnější, ale také nejdražší způsob, jak zuby vybělit. Na druhou stranu máte jistotu, že je to bezpečné a výsledky jsou okamžité.

Přirozené metody bělení zubů

Kdo by nestál o zaručeně přírodní metodu? Jednou z takových metod je použití kokosového oleje. Stačí si ho ráno před čištěním zubů na 10-15 minut vtírat do zubů a pak důkladně vypláchnout. Druhou alternativou je aktivní uhlí. To můžete použít přímo, nebo ho přidat do zubní pasty. Avšak u aktivního uhlí je nutné mít na paměti, že může být hodně abrazivní, takže je nutné ho používat opatrně.

Co když nic nezabírá?

Pokud jste vyzkoušeli všechny výše uvedené metody a stále nejste spokojeni s barvou svých zubů, je možné, že máte geneticky danou barvu zubů. Naštěstí, beauty průmysl dnes nabízí řešení i pro tento případ. Jedná se o tzv. fasety nebo korunky. Tyto kosmetické úpravy způsobí, že vaše zuby budou vypadat dokonale bílé.

Jak udržet zuby bílé?

Pokud už jednou dosáhnete bělosti zubů, kterou jste si přáli, je důležité tuto barvu udržovat. Pravidelné čištění zubů, omezení konzumace zbarvujících nápojů a potravin, pravidelné používání bělících past nebo proužků jsou základními pravidly pro udržení bělosti zubů. A nezapomínejte, i když máte nádherně bílé zuby, je důležité dbát na jejich zdraví. Proto nezapomeňte na pravidelné návštěvy u zubního lékaře.

Napsat komentář

*

*

*