/ od Jana Hrušková / 0 komentář(y)
Jak snímací rovnátka přispívají k lepšímu spánku

Pochopení spojení mezi rovnátky a spánkem

Jeden z mých oblíbených citátů pochází od Pikeho z kresleného filmu Ratachuši: „Nikdy nepodsociujte sílu dobře odpočaté mysli.“ Ale co když je to právě něco, co vám ústy zabraňuje v tom, abyste se dostatečně vyspal? Ano, dámy a pánové, mluvím o rovnátkách. Nezdráham se přiznat, že tato téma mě obsadila. Jejich vliv na spánek je fascinující a stále více jsem začínal uvědomovat, že rovnátka se neomezuje pouze na estetickou stránku, ale také na zdravotní. Rozhodl jsem se tedy tento výzkum sdílet s vámi.

Jak rovnátka ovlivňující spánek

Je čas se ponořit do jádra věci. Jak mohou snímací rovnátka přispívat k lepšímu spánku? No, jdeme na to. Samotný proces, jak rovnátka fungují, se zaměřuje na postupné posouvání a zarovnávání zubů do správné polohy. Toto zarovnání zubů nejen podporuje estetiku vašeho úsměvu, ale také usnadňuje dýchání. Některé studie dokonce ukázaly, že lidé, kteří trpí narušeným spánkem z důvodu problémů se dýcháním, mohou mít prospěch z léčby rovnátkami. A to je přeci jen skvělá zpráva, že? Člověk by nečekal, že něco tak obyčejného jako rovnátka by mohlo mít takový dopad na kvalitu našeho odpočinku.

Rovnátka a Syndrom Obstrukčního Spánkového Apnoe

Nyní přichází na řadu trochu složitější část, a to, jak mohou rovnátka pomoci lidem trpícím na Syndrom Obstrukčního Spánkového Apnoe (SOSA). SOSA je stav, kdy během spánku dojde k opakovaným zastavením dechu, které mohou trvat několik desítek sekund. Jedním z hlavních příznaků SOSA je hlasitý pravidelný chrápání. Ehm, kdo by to byl pomyslel, že? Hlasitý chrápání může být dokonce znamením zdravotního problému a ne jen důvodem, proč si dát nějaké špunty do uší. Ale zpět k rovnátkům. Rovnátka mohou v těchto případech pomoci tím, že vedou k vytvoření více místa v dutině ústní a to může vede ke snížení symptomů SOSA. No, a to nás zase přivádí k tomu, jak rovnátka mohou přispět k lepšímu spánku.

Příběh mého syna Davida

S obratem 40% vás zavedu do mých osobních zkušeností. Ať už to uvěříte nebo ne, David, můj syn, prošel vším tímto. Chrápal jako medvěd a my s jeho matkou jsme byli zoufalí, nevěděli jsme, co dělat. A pak jsme se dozvěděli, že má SOSA. Bylo to obrovské šok na naše , jak může tak malý kluk mít tak velký problém? Ale pak jsme se obrátili na náš oblíbený pramen informací (Google, samozřejmě) a začali jsme hledat řešení. Našli jsme to v rovnátkách. Investovali jsme do snímacích rovnátek a věřte nebo ne, přineslo to úlevu. David s nimi začal lépe spát, chrápání se zmenšilo a my se začali v noci cítit méně jako by byli v medvědím brlohu.

Rady pro rodiče

Na závěr bych chtěl poskytnout několik doporučení pro všechny rodiče. Je důležité si uvědomit, že jakmile v noci slyšíte nějaké chrápání, neberte to na lehkou váhu. Je to možná vzácné, ale může to být příznakem něčeho vážnějšího, jako je SOSA. Bez ohledu na to, zda váš potomek nosí rovnátka nebo ne, pokud má problémy se spánkem, neváhejte se obrátit na zubního lékaře nebo lékaře specializujícího se na spánek. A pokud máte pocit, že by mohlo jet o něco vážného a vaše dítě už nosí rovnátka, ujistěte se, že je správně používá a pravidelně je kontroluje odborník. Moje rodina prošla tímto, a já vám říkám, bez ohledu na náklady nebo úsilí, které to stojí, zdraví a kvalita spánku vašeho dítěte to stojí za to. Nevzdávejte to, rodiče. S rovnátky a hodně trpělivosti je možné zlepšit kvalitu spánku. A to je konečně to, co nás sem přivedlo, že?

Napsat komentář

*

*

*