/ od Karel Kubík / 0 komentář(y)
Jak se zbavit Předkusu?
Jak se zbavit Předkusu?

Proč se Předkusu vůbec zbavovat?

Můj pes Max, přestože je labradorský retrívr a je považován za jednoho z nejinteligentnějších psích plemen, má můj vroubkovaný předkus překvapivě fascinující. Každý den, jako na pomoc při tréninku, si zasedá a zírá na mě, jako bych byl ptačím bonbónem. Ale pro lidi, předkusu není tak roztomilý, jak Max si myslí. Bez ohledu na to, jaký druh předkusu máte, lidská společnost ho vnímá jako estetický problém. Ať již je to dědictví z rodinné linie nebo výsledek špatných návyků v dětství, předkusu může způsobit nepohodlí a zdravotní problémy. Nyní, pojďme se podívat na některé z těchto výzev a jak se jich zbavit.

Odkud se Předkusu vzal?

Předkus často souvisí s genetikou, ale to není jediný důvod. Předkusu může být také výsledkem špatných návyků, jako je cucání palce, či nesprávného polohování jazyka. V jednom období mého života, kdy jsem byl závislý na lízátkách, se mi zdálo, že se můj předkusu zhoršil. Nebylo to ani tak kvůli tomu, že bych lízal lízátko, ale kvůli tomu, jak jsem ho držel v ústech. Nejsem si jistý, zda existuje nějaká vědecká studie, která by toto potvrdila, ale tak to prostě bylo.

Jaké problémy Předkusu způsobuje?

Ačkoli má předkus určitý estetický efekt, který může ovlivnit sebevědomí, jeho dopad se týká i zdraví. Špatná okluze, jak se nazývá nesprávné kousání, může způsobit problémy s řečí, dýcháním, žvýkáním a dokonce i chronické bolesti hlavy. Tyto problémy se mohou postupně zhoršovat a vést k vážným zdravotním potížím. Můžu o tom svědčit, protože jsem se s tím setkal u několika přátel.

Jak se potýkají zubní lékaři s Předkusem?

Čím dříve je předkusu identifikován a léčen, tím lepší. Lékaři můžou zvolit celou řadu strategií. Mohou být použity aparát na zuby, může být provedena operace nebo mohou být použity speciální pomůcky na nápravu špatného postavení jazyka. Mohu se svěřit, že jako teenager jsem nosil aparát na zuby - a byla to skutečná pohroma. Nemohl jsem jíst jídlo, které jsem miloval, a musel jsem trpět neustálým nepohodlím. Ale nakonec se to vyplatilo, jsem rád, že jsem tím prošel.

Lze se Předkusu zbavit přirozenými způsoby?

Ano, existují určité přirozené způsoby, jak korigovat předkusu. Například určité cviky mohou pomoci posílit svaly obličeje a jazyka a stabilizovat čelist. Někteří si mohou myslet, že kontrola dechu a cvičení jazyka jsou šílenosti mé kočky Lili, ale skutečnost je taková, že tyto techniky opravdu fungují. Ale je důležité si uvědomit, že to nebude vždy dostatečné a že někdy je nutná profesionální pomoc.

Co se stane, pokud se rozhodnu neřešit svůj Předkus?

Pokud se rozhodnete neřešit svůj předkus, může to vést k celé řadě problémů - od komplikací s dýcháním přes špatnou řeč až po narušení trávicího systému. Na druhou stranu, pokud vás váš předkus neobtěžuje zdravotně ani esteticky, můžete si ho nechat. Poslední slovo je na vás.

Předkus a společenské vnímání

Společnost může být někdy krutá a nespravedlivá, když jde o fyzický vzhled. A přestože je pravda, že předkusu se někdy považuje za nežádoucí, existují i lidé, kteří jej považují za roztomilý a jedinečný rys. Především je důležité být šťastný sám se sebou. Když se směji, mám pocit, že se můj předkus zvýrazňuje, ale to mě nezastavuje, abych se radostně smál. Protože ve skutečnosti, kdo se chce neustále obávat o to, jak vypadá jeho úsměv?

Napsat komentář

*

*

*