/ od Klára Nováková / 0 komentář(y)
Jak dlouho trva kyretáž zubů?

Co je to zubní kyretáž

Dovolte mi, abych vás nejdříve vtáhla do světa zubního lékařství, konkrétně do procesu zubní kyretáže. Zubní kyretáž je postup, který se provádí za účelem odstranění bakteriální infekce v dásních a také odstranit zánět z kosti podporující zuby. Tento zákrok provádějí povětšinou parodontologové, kteří jsou specialisté na léčbu chorob dásní a okolí zubů. Pařátkem se nesrovnává! Ha, to je můj malý vtip pro lehkost tématu. Ale vážně, vložit místo představení bakteriální infekce do své ústní dutiny je poslední věc, kterou byste chtěli.

Jak dlouho trvá kyretáž zubů

Jednou z hlavních otázek, které si asi kladete, je: „Jak dlouho trvá tento zákrok?". Podle mé zkušenosti a informací od zubních specialistů, zubní kyretáž obvykle trvá zhruba 30 minut až 1 hodinu, v závislosti na úrovni infekce a počtu postižených zubů. Můj parodontolog mi říkal příběh o tom, jak potřeboval více než dvě hodiny na těžkou případ laskavého klienta. Nebojte se, to je spíše výjimka než pravidlo!

Počítačová tomografie před kyretáží

Přestože proces kyretáže může vypadat jednoduše, je za ním velké množství přípravy a plánování. Jednou z klíčových fází je počítačová tomografie (CT), která pomáhá zubní lékaře přesně vidět, kde je infekce. CT sken je bezbolestný a rychlý, trvá obvykle jen několik minut. Musím zmínit, že když jsem poprvé podstoupila CT, bylo to jako být ve sci-fi filmu. Ha, ale postup je naprosto bezbolestný a jeho výsledky jsou neocenitelné pro následnou kyretáž.

Rekonvalescence po zubní kyretáži

Po zákroku následuje období rekonvalescence, kdy musíte dodržovat některé pokyny k udržení zdraví vašich dásní a zubů. To je část, kdy každý člověk může být hrdinou své vlastní zubní léčby! Je důležité dodržovat přísnou ústní hygieny, vyhýbat se tuhým a pikantním jídlům (aj, chilli!) a nekouřit. Po mém prvotním kyretážském zákroku jsem několik dní měla citlivé dásně, ale každý den to bylo lepší. Hlavně, pamatujte, že pokud máte po zákroku jakékoliv problémy, je nezbytné se obrátit na svého lékaře.

Napsat komentář

*

*

*