/ od Lenka Novotná / 0 komentář(y)
Jak dlouho trvá čištění zubů?

Proč je čištění zubů důležité?

Ahoj, jsem Lenka, váš věrný bloger a váš zkušený průvodce vším, co se týče ústní hygieny. Ale jste tady, abychom se zahleděli do zrcadla, kde si čistíme zuby, a položili si otázku, kterou jsme si myslím, že si klademe všichni: "Jak dlouho vlastně trvá čištění zubů?" No, připravte se na loď, protože se chystáme na cestu do světa perleťově bílých zubů a oslnivých úsměvů.

Nejprve se zastavme a přemýšlejme, proč je čištění zubů tak důležité. Rozhodně se to netýká jen vzhledu. Ano, všichni si přejeme mít krásný bílý úsměv, ale ústní hygiena je také základním prvkem našeho zdraví. Cítíte ten osvěžující pocit v ústech, když si vyčistíte zuby? To je pocit čistoty, kterou bychom měli chtít mít neustále.

Čas na čištění: je to minuta? Dvě minuty? Vy jste rozhodčí!

Nyní k otázce hodiny: jak dlouho by to mělo trvat? Můžete slyšet různá doporučení, ale záleží na tom, jak si udržujete zuby zdravé a čisté. Mám psa, Kvida, který mě vždycky upozorní, když si čistím zuby déle než dvě minuty. Kvido mě vždycky sleduje očima, když si čistím zuby. Je to jako by říkal: "Dobře, dva minuty jsou pryč, můžeš mě nyní pozorně hledět?"

Ať už máte takového "ústního rozhodčího" nebo ne, většina zubních lékařů a profesionálů v oblasti ústní zdravotní péče doporučuje čištění zubů alespoň dvě minuty. Je to proto, že je to dostatečná doba k odstranění nečistot a bakterií. Ale také byste si měli pamatovat, že to není jen o délce, ale také o technice čištění zubů.

Technika čištění zubů: Více než jen váš obvyklý kartáček na zuby!

Mluvme tedy o technice. I když čekáte u semaforu a přemýšlíte, zda ten zelený kabát padne k vašim novým botám, stále si můžete své zuby vyčistit správně! Ale opravdu, technika čištění zubů je daleko od toho jen klepat kartáčkem na zuby a nechat pastu udělat magii. Je to jako když tančíte: musíte znát své kroky, musíte mít správný rytmus a musíte umět vést.

Respektive, měli byste si vyčistit všechny plochy zubů a úst, včetně jazyka. Ano, jazyk! Můžete se divit, ale tam se také shromažďují bakterie a pokud je tam necháte, mohou způsobit špatný dech nebo dokonce zubní kaz. Moje kočka Šarlota vám to potvrdí! Říkám vám, vždycky mi nalíčí takový obráz, když mám špatný dech.

Proč používat dentální nit a jak ji správně používat?

A konečně, mluvme o hrdinovi ústní hygieny, který je často opomíjený: dentální nit. Není to jen něco, co se dělá, když máte mezi zuby kousek špenátu. Je to něco, co byste měli dělat každý den, abyste se dostali na místa, která vaše kartáček na zuby nemůže dosáhnout.

Existují různé typy dentální niti, ale základní technika je stejná: zaveďte ji mezi zuby a čistěte strany zubu nahoru a dolů. Pokud to uděláte správně, měli byste cítit, jak nit stále více sklouzává mezi zuby. A nebojte se, pokud to trochu bolí nebo krvácí na začátku. To je normální a zlepší se, jakmile si vaše dásně zvyknou.

Takže, jak dlouho by mělo trvat čištění zubů? Představte si to tak, že je to jako vaše ranní káva. Chcete si to vychutnat, nejen ho hodit dolů na dráhu. Takže vezměte svůj čas a užijte si proces. A když budete mít hotovo, nemusíte se obávat, že by Kvido nebo Šarlota běželi pryč kvůli špatnému dechu!

Napsat komentář

*

*

*