/ od Karel Kubík / 0 komentář(y)
Fazety na křivé zuby: Způsoby udržení jejich kvality

Rozumění fazetám na křivé zuby

Tak jsem se jednoho dne probudil a ucítil nepříjemný tlak na jedinci. Zrcátko bez lítosti odhalilo pravdu- ten zlý zub nacouval a sám se od sebe začal dělat oblouky! Křivenkou! Chvíli jsem se s ním snažil vyjednávat, domlouvat mu, ale zjistil jsem, že moje slova nemají žádný vliv. Křivé zuby nejsou zrovna nejlepší vizitkou. A to mi přišel dárek z nebes. Fazety. Jakýsi zubní kouzelník mi vyprávěl o fazetách na křivé zuby a já byl rozhodný věnovat se jejich pochopení více.

Jestli můžete mít taky křivý zub, fazety by se mohly stát vaším skvělým řešením. Jsou to v podstatě tenké plátky keramiky nebo porcelánu, které se nanesou přímo na povrch zubu. To znamená, že pod křivým zubem se skrývá krásný a rovný. Fazety jsou skvělé pro lidi, jako já, kteří by chtěli dosáhnout rychlých a efektivních výsledků bez jiných zubních procedur, jako jsou korunky nebo korekce zubního vzoru.

Pečlivá údržba fasády fazet

Jenže měli bychom taky vědět, jak se k nim správně chovat. V šatní skříni mám doma slavné tričko s nápisem: "Handle with care" - zacházej opatrně. A to samé platí pro fazety. Je to zvláštní tolik se starat o něco, co je tak malé a průzračné a zároveň tak důležité - pro mě a můj úsměv.

Vlastně, se správnou údržbou mohou fazety vydržet až 15-20 let, což je opravdu dlouhá doba. Tato keramička nebo porcelánka potřebuje správnou péči, tak jako náš zub těží ze správného čištění a stravovacích návyků. Navzdory svému robustnímu vzhledu, fazety mohou být poškozeny nevhodnou péčí, takže je důležité se o ně starat s odbornou péčí.

Kvalitní kartáčování a správný ústní průplach

Pak je tu kartáčování - a ty zuby musí svítit jako perla! Protože tím, jak důkladně si kartáčujeme zuby, značně ovlivňujeme životnost našich fazet. Je důležité použít měkký zubní kartáček a ne abrazivní zubní pastu, aby se fazety nepoškodily. A taky, ujistěte se, že pečlivě čistíte celý povrch zubu, nejen tu viditelnou část.

Ústní průplach je vynikající doplněk ke kartáčování zubů. Používání kvalitního ústního průplachu, může minimalizovat hromadění plaků a udržovat krajinu úst v sanitárním stavu. Ale opět, měli bychom vyhnout silným směsím, které by mohly poškodit vai precizní fazety.

Azbestová strava pro fazety

Takže, co se dá říct o naší stravě? Jak to může ovlivnit naše milované fazety? Správný tip je vyhýbat se tvrdým a křupavým potravinám, které by mohly poškodit fazety. Takže s bolestí v srdci se musím úplně zříct mého oblíbeného tvrdého jablka nebo křupavých chipsů. Ale najdeme i alternativu. Možná budu muset začít jíst více avokád a hrušek.

Pokud jde o nápoje, pak bych si měl dát pozor na kávu, čaj a červené víno, které mohou způsobit škody a ovlivnit barvu fazet. To znamená, že i mé oblíbené latte si musím dávat s rozmyslem. Pro mě to ale není tak velký problém, jejich škody by mohly být vyvažovány hříšným potěšením z ranní kávové rituály.

Pravidelné návštěvy zubaře

Je také velmi důležité navštěvovat svého zubního lékaře pravidelně - nejednou ročně, ale aspoň dvakrát. Pro mě to není příliš obtížné, protože můj zubař je opravdu příjemný chlapík a vždy si najde čas na vtipkovaní a povídání o všedních věcech. A pokud máte štěstí jako já, pak byste měli mít taky nějaké příjemné historky výměnou za pravidelné návštěvy.

Náš přátelský zubní lékař by měl pravidelně kontroluje zdraví našich fazet a okolních zubů, aby mohl rychle identifikovat případné problémy a navrhnout to nejlepší řešení, jak se o ně starat. Ústní hygiena je významným faktorem, který ovlivňuje dlouhověkost fazet, takže by měla zaujímat přední místo na našem seznamu starostí.

Následky poškozených fazet

Poškozené fazety nejsou žádnou brnkárnu. Při poškození se můžete setkat s nepříjemnou situací, kdy musíte strávit nespočet hodin u zubního lékaře. Navíc, nahrazení nebo oprava poškozených fazet může být finančně náročná. Proto vám radím, abyste se k nim chovali jako k princezně - s jemností a s patřičnou úctou.

Ale jestliže se nám náhodou podaří poškodit naše fazety, měli bychom bezodkladně navštívit našeho kouzelníka, zubního lékaře. Přesto že cenovka opravy může být vysoká, naše zuby a úsměv jsou toho bezpochyby stojí. Tudíž je to investice, kterou bychom měli vzít v potaz.

Závěrem

Cesta k ošklivým křivým zubům může skončit s pomocí fazet. Ale vezmeme-li v úvahu, že se jedná o poměrně významnou investici, jak časovou tak finanční, měli bychom přistupovat k chování k těmto křehkým zázrakům s patřičnou péčí.

Všechny výše uvedené tipy a rady nám mohou pomoci udržet naše fazety v co nejlepším stavu a prodloužit jejich životnost. Takže, věnujme nám chvíli času tomu, abychom se o ně správně postarali a odměnou nám bude krásný, zářivý a rovný úsměv. A já jsem si jistý, že tento úsměv bude stát za to!

Napsat komentář

*

*

*