/ od Karel Kubík / 0 komentář(y)
5 mýtů o bělení zubů, které musíte znát

Bílé zuby jsou symboly krásy, ale také zdraví

Jméno mi je Karel a mám velmi rád čisté a krásné zuby. Už odkud pamatuji, byl jsem fascinován zubní hygienou a vším, co s ní souvisí. Proto se na tomto blogu často věnuji těmto tématům, abych vám všem rozšířil obzory a rozptýlil mýty, které se kolem nich točí. A dnes se podíváme na jeden z nejoblíbenějších trendů současnosti - bělení zubů. Pět mýtů, které musíte znát, než se pustíte do tohoto procesu.

Překvapivé pravdy a omyly o bělení zubů

Bělení zubů je v dnešní době velmi oblíbené. Bez ohledu na věk, mnozí lidé touží po bílých zubech, které jsou v dnešní společnosti často spojovány s krásou, zdravím a sebejistotou. Ale přesto existují mýty, které způsobují mnoho zmatku a mylných představ o tomto procesu. Jako váš věrný a zvídavý průvodce já, Karel, se chystám odhalit pravdu a prokázat, kyčle z těchto mýtů opravdu drží vodu.

Je bělení zubů škodlivé?

První mýtus, který se kolem bělení zubů vznáší, je, že je to škodlivé. A jen abych uklidnil manželku Elišku, která mi často dělá domácí kontroly kvality zubů, mám radostnou zprávu. Pokud je bělení zubů prováděné správně a pod vedením odborníka, nemusíte se ničeho bát. Každý proces, který zahrnuje chemické látky, si vyžaduje určitou opatrnost, ale pokud víte, do čeho jdete a kdo vás v tom vede, není zde žádné riziko. A nebojte se, neexistuje žádná šance, že byste skončili s postiženým obličejem jako Joker z Batmana. To je jen další mýtus.

Není bělení zubů pro všechny zuby stejné?

Pokud jde o druhý mýtus, musím zmínit, že ne všem zubům zabírá bělení stejně. Každý z nás má unikátní sestavu zubů a i když jsme jedli jenom ovoce dvacet let, naše zuby budou vždy trochu odlišné. Právě proto je důležité mít individualizovaný plán bělení, který bere v úvahu tvar, velikost a stupeň bělosti vašich zubů. A pokud se potkáte se sousedem a on se pochlubí, jak mu zuby zazářily po prvním ošetření, neznamená to, že to tak půjde i vám. Takže nechte ty závistivé zuby doma!

Bělení zubů doma je neefektivní

Náš třetí mýtus je ten, že bělení zubů doma je neefektivní nebo dokonce neprofesionální. Jak by k tomu asi řekla moje manželka Eliška? Však víme, že doma se dělá to nejlepší! Samozřejmě, nemůžete hloubkově vybělit zuby pomocí jenom zubní pasty s nápisem "bělící", ale existují sady pro domácí bělení zubů, které jsou velmi efektivní. Stačí jen důkladně sledovat instrukce a být trpělivý. Ačkoli domácí bělení zubů může být pomalejší než profesionální ošetření, může být rovněž účinné.

Jaké jsou nejlepší metody bělení zubů?

Pokud jste příznivcem bělení zubů, určitě jste slyšeli mnoho názorů na to, jaké jsou nejlepší metody. Některé z nich mohou být opravdu efektivní, zatímco jiné jsou pouze mýty. Jeden z nich je, že používání peroxidu je špatný nápad. Ale víte co? Peroxid může být klíčem k odstranění skvrn a dosažení bělejších zubů. Je důležité si uvědomit, že jeho využití by mělo být vždy v rukách odborníka.

Bělení zubů je trvalé

Dovolíte-li mi, rád bych rovnou řekl, že bělení zubů není trvalé. Jestli mysleli, že jednou úschovou bělicí část zazáříte zubama do konce života, bohužel vás musím zklamat. Jsem jen upřímný Karel, který vám poví pravdu tak, jak je. Stejně jako vaše oblíbené tričko z mládí, které postupně ztrácí svou původní barvu, i vaše zuby s časem ztrácejí efekt bělení. Ale nebojte, tento proces můžete snadno obnovit a znovu získat svůj bělící efekt.

Závěr

Snad jsem vás dnes dokázal trochu poučit o mýtech a pravdách týkajících se bělení zubů. Doufám, že vám informace, které jsem poskytl, pomohou udělat pro vás tou nach po bělící úsměv jednodušší a příjemnější. A upamatujte si, mýty jsou často jen příběhy, které nám lidé vyprávějí. Klíčem je nevěřit všechno, co slyšíte, ale vyhledat informace a zjistit si všechno co nejlépe. Protože kdo jiný než vy, by měl rozhodnout o tom, co je nejlepší pro vaše zuby?

Napsat komentář

*

*

*