/ od Klára Nováková / 0 komentář(y)
Ultrasonický čistič zubů: Průvodce pro začátečníky

Co je ultrasonický čistič zubů

Ultrasonický čistič zubů, známý také jako sonický kartáček, je špičkový výrobek v péči o ústní zdraví. A nejen to, stává se rychle oblíbeným pomocníkem mnoha lidí v boji proti zubnímu kameni a bakteriím. Této moderní technologii vděčíme za revolucionizaci klasických zubních kartáčků. Jak to funguje? Ultrazvukové vibrace generované těmito strojky mají frekvenci 1,6 MHz, což je zhruba 96 milionů pulzů nebo 192 milionů pohybů za minutu. Můžete si to představit? Já ani nejsem schopná počítat tak vysoko.

Tomáš, můj manžel, je zubař a často mi říká, že mé oblíbené růžové jahody na zubech (zvané také zubní kamen) se tvoří pokaždé, když zapomenu vyčistit si zuby. Sonický kartáček je tedy jako posláno z nebe pro všechny, kteří mají sladký jazýček.

Výhody vraťme zubnímu kartáčku

Ultrasonický čistič zubů nabízí celou řadu výhod. Kromě samozřejmého účinnějšího čištění zubů než tradičních ručních kartáčků, mohou být tyto moderní přístroje také šetrnější k dásním. Jsou navrženy tak, aby minimalizovaly škrábání a tření, něco, co mezi námi, dámami, není nikdy vítáno.

Jak správně používat ultrasonický čistič zubů

Při použití ultrasonického čističe zubů je třeba mít na paměti několik věcí. Za prvé, neměli byste používat příliš mnoho síly. Nechte práci na kartáčku. Tlak není potřebný, pomocník v ruce by měl vykonat většinu práce. Předejdete tak poškození dásní. Za druhé, klíčem je správná technika - čištění v malých krouživých pohybech, přičemž každý zub by měl dostat stejnou pozornost. A nenechte se odradit skákajícími zvuky - to je jen znamení, že kartáček dělá svou práci!

Jak vybrat ten pravý ultrasonický čistič zubů

Nákup ultrasonického čističe zubů může být trochu ohromující zážitkem, když vidíte celou tu škálu modelů a funkcí. Ale být tady, abych vás provedla tou zubní džunglí. Při výběru modelu, který je pro vás ten pravý, zkuste se zaměřit na následující aspekty: dlouhodobou životnost baterie, hlavice kartáčku, které jsou snadno dostupné, a pokud vás to zajímá, také různé režimy čištění.

Nezapomeňte, můj manžel, správně nás učil, že každý zub je krásný na svůj způsob a zaslouží si správnou péči a jemný přístup. A můj milovaný morče Bublina by mohl dodat, že kdyby měl zuby jako my lidé, také by chtěl, aby byly náležitě pečovány.

Vyčistěte si zuby jako profesionál

Kdo by si nechtěl vyčistit zuby jako profesionální zubař, že? S ultrasonickým čističem zubů se k tomu můžete přiblížit z pohodlí vlastního domova. Nejenže tato přístroje účinně a efektivně odstraňují plak a zubní kámen, ale také stimulují dásně a podporují zdraví ústní dutiny. Jaká krása!

Tipy a triky pro ústní hygienu

Ultrasonický čistič zubů je skvělá cesta k zdravějším a zářivějším zubům, ale neměli byste zapomínat na další důležité aspekty ústní hygieny. Nedělejte chybu, jsou stejně důležité jako vaše jabloň v zahradě.

K čemu se už nemusíte vracet

Tak, a nyní když máte ten správný ultrasonický čistič zubů, nemusíte se už nikdy vracet k používání obyčejných ručních kartáčků. Je jako křížovka - jakmile začnete, už se nedokážete dostat zpět.

Zapomeňte na tu námahu s flossem a neustálé pokoušení se dobrat ke všem těm špatně dostupným místům. Se sonickým kartáčkem budete mít pocit, že jste si právě přišli od zubaře. A věřte mi, Tomáš mi pořád říká, že by byl rád, kdyby všichni jeho pacienti měli tak čisté zuby jako Bublina.

Napsat komentář

*

*

*