/ od Jan Novák / 0 komentář(y)
Jak snímací rovnátka pomáhají při léčení křížového skusu

Jak fungují snímací rovnátka?

V této chvíli si možná říkáte: "Jan, co to vlastně jsou ta snímací rovnátka a jak mohou pomoci mým zubům?" No, představte si, že vaše zuby jsou jako malá armáda, která se postavila špatně. Snímací rovnátka jsou pak vaším generálem, který řekne: "Hele, vy dva, co se opíráte jeden o druhého, jděte si stát každý na své místo." A oni jdou. Tedy pokud je používáte, jak byste měli. Je to přesně tenhle proces, který se zabývá opravou křížového skusu.

Když jsem byl mladý, měl jsem sama velmi křivolaký úsměv. Úžasné bylo, jaký rozdíl snímací rovnátka udělala. Lenka mi říká, že mi to dodává charakter. Ale věřte mi, není nic horšího než žvýkat jídlo a pocítit, jak se zuby nepříjemně otírají o sebe.

Proč je důležité léčit křížový skus

Jednou se zeptal náš syn David: "O, tati, proč je tak důležité mít rovné zuby?" A já jsem na to odpověděl: "Vyrob si sendvič, ale dej ho do pusy obráceně a zkuste takto jíst každý den. Nebudeš moc dobře jíst a budeš cítit nepohodlí, viď?" Křížový skus není pouze estetický problém, může vést také ke komplikací při jídle nebo řeči. A tady snímací rovnátka přicházejí na pomoc.

Role snímacích rovnátek v léčení křížového skusu

Snímací rovnátka jsou skvělý nástroj pro nápravu křížového skusu. Lenka a já jsme se ostatně rozhodli právě pro ně, když se u naší dcery Elišky objevil křížový skus. Snímací rovnátka jsou speciálně navržena tak, aby postupně a efektivně korigovala postavení zubů v ústech. Když jsme začali u Elišky s léčení, bylo nám řečeno, že je potřeba je nosit pravidelně, alespoň 14 hodin denně, což znamená i přes noc. První výsledky byly vidět již po pár měsících.

Jak se starat o snímací rovnátka

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou bych vám chtěl říci, je údržba snímacích rovnátek. Když na něj máte být hrdí, říkávám Elišce, musíš se o něj starat. To znamená pravidelné čištění. Vždy je dobré vyčistit rovnátka předtím, než je vložíte do úst. Naše rodina používá speciální kartáčky a přípravky na čištění rovnátek, ale můžete také použít jemný kartáček a mýdlo.

Tipy na život se snímacími rovnátky

Můžu se rovnou přiznat, že život se snímacími rovnátky může být někdy trochu náročný. Ale vydržte, stojí to za to! A aby se rovnátka stala méně otravnou součástí vašeho dne, mám pro vás pár tipů. Jak už moje milá Lenka říká, "je lepší být připravený, než pak litovat". Takže moje první rada je mít po ruce nějakou tu pastu a zubní kartáček. Nezapomeňte také na kontrolní návštěvy u vašeho ortodonta. A poslední ale neméně důležitý tip? Mějte trpělivost a buďte pozitivní! Ve finále vám ten parádní úsměv, který díky snímacím rovnátkům získáte, dodá spoustu sebevědomí! Pokud vás tedy někdo škádlí, nechte to na mě a na Lenku a my vám ho vystrašíme!

Napsat komentář

*

*

*