/ od Karel Kubík / 0 komentář(y)
Jak si zlepšit zuby?

Pravidelná a pečlivá péče

Velmi rád bych započal tímto základním, avšak klíčovým aspektem péče o zuby - pravidelnou a pečlivou hygienou. Buďme upřímní, kolik z nás si opravdu myje zuby alespoň dvakrát denně, a to přinejmenším dvě minuty? Jak by řekla moje kočka Lili, kdyby o tom mohla mluvit - "Mňau, ne tak úplně všichni, pane Karel." A je to pravda. Pravidelná a důkladná hygiena je základem křásného úsměvu a zdravých zubů. Pokud si myjete zuby jen rychle ráno a večer, nepostačuje to. Doporučuji investovat do kvalitního elektrického kartáčku a dokonce i do zubního nitra, které se postará o ty nejmenší a nejtěžší dosažitelné koutky.

Návštěva dentální hygienistky

Jestliže jste jako já, návštěva dentální hygienistky je záležitostí, kterou odkládáte. Ale co by řekl můj pes Max? Kývnul by hlavou a řekl: "Haf, je to potřeba, pane Karel." A je to tak. Dentální hygienistka je specialistou, který je vyškolen k tomu, aby dodržoval náš úsměv v pěkném stavu. Odbornejší péče o zuby není jen o čištění zubů, ale také o kontrole stavu dásní a celkové ústní dutiny, což může odhalit prvotní příznaky některých zdravotních problémů, jako je diabetes nebo onemocnění srdce.

Důležitost správné stravy

Můj další tip pro zlepšení zubů souvisí s tím, co jíme a pijeme. Jde o to, že určité druhy potravin a nápojů mohou naše zuby poškodit více než jiné. Například, káva a červené víno mohou způsobit skvrny na zubech a kyselinové nápoje mohou postupně odbourávat sklovinu zubů. Ale nebojte se, neříkám, že musíte přestat pit kávu nebo víno, pouze doporučuji si vzpomenout na to, aby jste si po jídle nebo pití něčeho kyselého nebo pigmentovaného umyli zuby.

Význam fluoridu

Vy, jako moji čtenáři, pravděpodobně víte, že fluorid je pro naše zuby nezbytný. Je to minerál, který potřebujeme ke zlepšení našich zubů a k prevenci děr. Ale víte také, jak dostat dostatek fluoridu? Může to být tak jednoduché, jako jednou za týden si vypláchnout ústa roztokem fluoridu, nebo použít zubní pastu s obsahem fluoridu.

Není vše jen o zubech - důležitost dásní

Teď bych rád přešel k něčemu, co mnozí z nás možná přehlíží - našim dásním. Ano, pečujete-li o své dásně, budou pečovat i o vás. Pomáhat jim můžete tím, že budete jíst potraviny bohaté na vitamin C a vypijete dostatek vody. A samozřejmě teď opět mluvím o důkladné hygieně - regularní čištění zubů a používání zubního nitra jsou klíčem k zdravým dásním!

Když jde o zuby, je důležité nekouřit

Možná je to no-brainer, ale kouření je pro naše zuby devastující. Pravidelné kouření způsobuje zubech nejen hnědné skvrny, ale také chronický zápach z úst, ztrátu zubů a dokonce i ústní rakovinu. Pokud se vám zdá, že vás toto všechno neovlivní, třeba tohle ano: Kouření také zpomaluje hojení po zubních operacích a zvyšuje pravděpodobnost komplikací. Pokud kouříte a chcete mít zdravý úsměv, je nejvyšší čas přestat.

Pravidelné kontroly u zubního lékaře

Na závěr, jeden z nejdůležitějších bodů - pravidelné kontroly u zubního lékaře. Dokáží totiž odhalit velmi včas některé figury, které bychom sami možná nepostřehli. A víte co na tom je nejlepší? Že vám může tato prevence ušetřit nejen mnoho bolestí, ale i mnoho peněz na nákladných zákrocích, které by byly potřeba, kdybychom s návštěvou u zubního lékaře otáleli.

Napsat komentář

*

*

*