/ od Klára Nováková / 0 komentář(y)
Jak dlouho vydrží bělení zubů?

Ahój, Klára tady! Připadá mi, jakoby bělení zubů bylo vždycky obklopeno trochou záhadnosti. Jak dlouho to trvá? Co to dělá s našimi zuby? A jak si můžeme udržet tento úžasní bílý úsměv na co nejdelší dobu? Věděla jste, že průměrná intenzita bělení zubů může trvat až 3 roky? A co víc, že můžete udělat spoustu věcí, aby tento efekt prodloužili?

Jak funguje bělení"

Když jsme u toho, jak se takové bělení zubů vlastně děje, měli bychom si prvně vysvětlit, jak to celé funguje. Bělení zubů je proces, který odstraňuje skvrny a žluté odstíny z povrchu našich zubů. Na trhu existuje bezpočet produktů, které slibují, že právě oni udělají ten pravičký zázrak s vaším úsměvem. Nicméně, buďto jde o bělící pasty na zuby, bělící proužky nebo o bělící pera, všechny tyto produkty obsahují dvě klíčové složky - peroxid vodíku a peroxid karbamidu.

Peroxid vodíku je ta část, která se postará o bělení samotné. Tato chemikálie proniká do zubu a oxiduje barviva, která způsobují žlutnutí nebo skvrny. Peroxid karbamidu je pak složka, která pomáhá peroxidu vodíku proniknout hlouběji do zubu a dosáhnout tak zvýšeného efektu bělení, což nás přivádí k otázce, kolik času nám tato „magická“ bělící látka vydrží?

"Jak dlouho vydrží bělení"

Efekt bělení zubů je individuální a závisí na mnoha faktorech, jako je vaše strava, návyky, genetika nebo osobní hygiena. Abychom získali představu, průměrná doba bělení zubů se pohybuje někde mezi 6 měsíci až 3 roky. Nebojte se, to co vám teď prozradím je skutečně pravda - kouření, pití červeného vína, kávy, čaje nebo konzumace potravin, které obsahují silné barvivo, mohou efekt bělení výrazně zkrátit.

"Jak si udržet bílé zuby"

Existuje několik způsobů, jak si můžete prodloužit dobu, po kterou vám bělení zubů vydrží. Jednou z těch nejdůležitějších je pravidelné navštěvování zubního lékaře na kontrolu a čištění. Víte, jak když si vždycky přísahám, že budu nosit retainer, ale nakonec ho skončím uklidit v šuplíku? No, tohle je ta chvíle, kdy musíme dodržet slib! Naštěstí vytrvalost se vyplatí. Každodenní čištění zubů, používání nitě a ústní vody dokáže výrazně prodloužit efekt bělení.

"Co když bělení neúčinkuje"

Co když jste udělali všechno správně, ale vaše zuby stále nejsou tak bílé, jak byste chtěli? Pak mám pro vás radu! Jděte na profesionální bělení do stomatologické ordinace. Tam používají silnější bělící látky a navíc dávají na zuby speciální chránič, který brání poškození dásní. Já sama jsem to zkusila a byla jsem nadšená!

Byla jedna doba, kdy jsem úplně ztratila víru v moje zuby. Vypadaly žlutohnědě, byly pokryty skvrnami od kávy a měla jsem pocit, že už nikdy nebudu moci přirozeně se usmívat. Pak jsem ale objevila bělení zubů! Používala jsem první bělící pastu, kterou jsem našla v drogerii, a přestože to nebylo okamžité, začala jsem vidět výsledky. Ta radost, když se poprvé podíváte do zrcadla a uvědomíte si, že vaše zuby jsou bílé, je něco úžasného!

Zkoušela jsem různé produkty a postupy, některé byly účinné, jiné méně. Našla jsem si svou oblíbenou značku a dodržuji všechny tipy a triky, které jsem se naučila na cestě. A víte co? Už pět let mám zuby, na které mohu být pyšná, a rozhodně plánuji, že to tak bude ještě dlouho.

Takže, milí čtenáři, pokud i vy toužíte po zářivém úsměvu, nebojte se a vyzkoušejte bělení zubů. Bude to cesta plná zkoušení a omylů, ale věřte mi, jednoho dne se podíváte do zrcadla a usmějete se. A to bude stát za to!

Napsat komentář

*

*

*