/ od Jana Dvořáková / 0 komentář(y)
Bělící zubní pasta: Jak to funguje?

Co to vlastně je ta bělící zubní pasta?

Jako dítě jsem si vždy myslela, že je zubní pasta prostě ... takový zubní pasta. Vyčistí vám zuby, dá vám svěží dech a možná, jen možná, vám dočasně zbaví obtěžující zubní plak. Ale v průběhu let jsem zjistila, že to není jen tak jednoduché. Existují různé typy zubních past a každá z nich má jedinečné vlastnosti. Ale nejzajímavější a možná nejvíce diskutovanou z nich je bělící zubní pasta. No a dnes si společně rozkryjeme tajemství, jak tato zubní pasta vlastně funguje a proč je tak oblíbená.

Jak bělící zubní pasta bělí zuby?

Ačkoli většina zubních past že orální zdravotní péči bělí zuby, bělící zubní pasty posouvají tuto hru o krok dále. Pro ně je vybělení zubů jejich hlavním cílem, nazývají se tedy ... no, bělící zubní pasty. Dost zřejmé! Práce s jedním takovým produktům začíná po jeho nanesení na kartáček a setkání s našimi drahými zubyčkami. Bělící zubní pasty obsahují speciální účinné látky, které se pustí do odstraňování povrchových skvrn na zubech. Nejčastěji se jedná o mírné abrazy, které odtahuje skvrny a pigmentaci ze zubní skloviny. Ale to není vše - některé také obsahují chemické čističe a bělící činidla pro dodatečné vybělení. Uf...

Mohou bělící zubní pasty poškodit mé zuby?

Věřte tomu nebo ne, často mi tuto otázku lidé pokládají a ráda bych ji jednou provždy zodpověděla. Pokud se správně používají, bělící zubní pasty jsou bezpečné pro vaše zuby. Abraziva a chemické čističe jsou navrženy tak, aby byly dostatečně jemné, aby neodstraňovaly zubní sklovinu. Ať už máte citlivé zuby nebo pevně zakořeněné perlíky, bělící zubní pasty by vám měly vyhovovat. Ale upozorňuji vás, že se nesmíte uchýlit k jejich nadměrnému používání. Jako všechno dobré v životě, i tady platí, že všeho moc škodí.

Spousty příběhů z bělících expedit

O 40% bych se mohla podělit o nějaký můj osobní příběh spojený s bělící zubní pastou, ale pravda je taková, že nemám. Na druhou stranu, znám spoustu lidí, kteří měli různé zážitky, takže bych se mohla podělit o jejich příběhy (uložené jméno, děkuju!). Jedna z mých přítelkyň dostala vzorek bělící zubní pasty zdarma a po pár týdnech již mohla pozorovat značný rozdíl. Její zuby vypadaly o něco běleji a svěží. Ale ještě je třeba dodat, že každý může mít jinou bělící zkušenost, takže je třeba si vybrat správný produkt a mít správné očekávání.

Jak vybrat tu nejlepší bělící zubní pastu?

Myslím, že nejlepší bělící zubní pasta pro vás závisí na vašich specifických potřebách. Chcete něco mírného nebo něco silného? Chcete rychlé nebo dlouhodobé výsledky? Existuje řada různých bělících zubních past na trhu a každá z nich nabízí něco trochu jiného. Doufám, že jsem vám poskytla nějaké tipy a rady, které vám pomohou v tomto rozhodování.

Vyplatí se investovat do bělící zubní pasty?

Je to jako s každou jinou investicí - záleží na vás a vašich cílech. Pokud chcete zuby o několik odstínů bělejší, pak stojí za to zvážit koupě bělící zubní pasty. Bělící zubní pasty mohou vyčistit a zářit vaše zuby tím, že odstraní povrchové skvrny a pomohou obnovit přirozenou bělost zubů. Výsledky mohou být až o 80 procent více bělící než u běžné zubní pasty. Takže pokud si myslíte, že stojí za to mít bělejší a svěží úsměv, proč to nezkusit?

Napsat komentář

*

*

*